Olivia Campus

oliviaW dzisiejszych czasach dla pracodawców, oprócz odpowiednich kwalifikacji, liczy się już zdobyte doświadczenie zawodowe przyszłego pracownika. Niestety osoby uczące się, nie mają możliwości zdobycia wystarczającego doświadczenia. Z myślą o nich powstała inicjatywa Olivia Campus. Olivia Campus to program tworzony przez Olivia Business Centre oraz Uniwersytet Gdański. Przy realizacji projektu biorą udział m.in. Sii, PWC, Goyello oraz Bayer. Najważniejszym wydarzeniem związanym z tym programem są Targi Pracy, które odbywają się Olivia Business Centre.

Powyższa inicjatywa powstała w trosce o studentów od których oprócz kwalifikacji, wymaga się także doświadczenia które trudno zdobyć z powodu dziennego trybu studiów, natłoku zajęć, egzaminów oraz innych losowych zdarzeń.  To właśnie dla nas studentów dziennych powstał ten pomysł, który zapoczątkuje współpracę biznesu ze środowiskiem akademickim i ułatwi nam wejście na rynek pracy.

Olivia Campus zapewnia stanowiska stażowe,  treningi, szkolenia, warsztaty i seminaria. Na potrzeby studentów oraz firm został uruchomiony serwis internetowy zawierający wszystkie niezbędne informacje o programie – oliviacampus.com.

Obecny limit przyjęty przez Olivia Campus to 35 miejsc dla najlepszych studentów Uniwersytetu Gdańskiego wybranych przez przedstawicieli wydziałów, który w przyszłości ma zostać zwiększony. Po zakończeniu ostatnich targów wyłoniono 12 studentów, którym zostały zaproponowane posady w firmach mieszczących się w wyżej wymienionym kompleksie. Warto także nadmienić, iż firmy współuczestniczące w powyższym projekcie pojawiły się na konferencji „Pracodawcy Trójmiasta” organizowanej przez koło Econometrics.