Wygraj miejsce w Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego!

Konkurs dla studentów w ramach Akademii EFC „PPP w rozwoju Miasta Sopot”

Konkurs dla studentów w ramach Akademii EFC „PPP w rozwoju Miasta Sopot”
Miasto Sopot wspólnie z Gdańską Akademią Bankową organizuje konkurs
w ramach Akademii EFC.
Do wygrania staż w Urzędzie Miasta Sopot oraz członkostwo w Akademii EFC!
Aby wziąć udział w konkursie należy napisać esej konkursowy
pt. „Jakie są możliwości wykorzystania PPP w dalszym rozwoju Miasta Sopot?
i nadesłać go na adres joanna.czerwinska@gab.com.pl do 31 maja 2014.
Autorzy trzech najlepszych prac otrzymają członkostwo Akademii EFC oraz zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną podczas, której jedna z osób otrzyma możliwość odbycia stażu w Urzędzie Miasta.
Warunki stażu:
 •  Czas trwania stażu: 2 miesiące (lipiec-sierpień 2014)
 • Wynagrodzenie: 2500 zł brutto/ miesiąc
 • Jednostka: Wydział Strategii Rozwoju Miasta Sopot
Nazwiska trzech osób, które otrzymały członkostwo w Akademii EFC i wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej zostaną ogłoszone 4 czerwca poprzez rozesłanie wiadomości do wszystkich uczestników.
W dniach 9-13 czerwca przeprowadzone zostaną rozmowy kwalifikacyjne.
Akademia EFC jest inicjatywą Europejskiego Kongresu Finansowego i Banku Zachodniego WBK.
Członkostwo w Akademii EFC to:
 • udział w spotkaniu Akademii EFC podczas IV Europejskiego Kongresu Finansowego odbywającego się w Sopocie, w terminie 23-25 czerwca 2014 r.
 • uczestnictwo w debatach oraz pozostałych wydarzeniach, które odbędą się podczas IV Europejskiego Kongresu Finansowego, dostępnych poza programem Akademii EFC;
 • możliwość skorzystania z noclegu w Hotelu Bursztyn/Flaming w Sopocie w terminie 23-25 czerwca 2014 r.;
 • udział w debatach i warsztatach w ramach Akademii EFC, gdzie możliwe będzie wygranie staży u Współorganizatorów i Partnerów IV Europejskiego Kongresu Finansowego
 • możliwość rejestracji w serwisie internetowym dedykowanym członkom Akademii EFC.
W razie pytań do dyspozycji pozostaje Joanna Czerwińska (joanna.czerwinska@gab.com.pl; 58 524 49 15)
Wygraj miejsce w Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego!

Wygraj miejsce w Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego!

Inicjatywa Akademia EFC przy Europejskim Kongresie Finansowym

Celem Europejskiego Kongresu Finansowego jest proponowanie i wspieranie działań stymulujących

bezpieczeństwo i stabilność finansową Polski i Unii Europejskiej. Europejski Kongres Finansowy skupia publiczne, praktycystyczne debaty środowisk biznesu, nauki i polityki. Debaty te odbywają się w ramach organizowanych seminariów i kongresów specjalistycznych, spotkań branżowych oraz tematycznych komitetów sterujących i rad programowych. Europejski Kongres Finansowy to także rekomendacje, studia i ekspertyzy związane z możliwościami ich praktycznej realizacji oraz debaty medialne dotyczące ich wdrożenia.

Działając w kierunku rozszerzenia idei Europejskiego Kongresu Finansowego, Gdańska Akademia Bankowa wspólnie z Bankiem Zachodnim WBK, podjęła inicjatywę „Akademia EFC” skierowaną do ludzi młodych. Jej celem jest włączenie do debaty studentów i młodych absolwentów, którzy „chcą więcej” i wyróżniają się nie tylko wynikami uzyskiwanymi w czasie studiów, ale również pomysłowością, aktywnością i zaangażowaniem. Chcemy stworzyć dla nich realną platformę debaty o ich przyszłości zawodowej i przyszłości gospodarki Polski i UE, o ich pomysłach i problemach na progu wkraczania na ścieżkę profesjonalnego rozwoju. Akademia ma także ich wspomagać w poszukiwaniu istotnych wartości, poprzez spotkania, nawiązywanie kontaktów, wymianę poglądów i doświadczeń.

Korzyści dla uczestników Akademii EFC:

1. Certyfikat potwierdzający członkostwo w Akademii

2. Dostęp do strony internetowej, która będzie zapewniała możliwość publikacji artykułów oraz prezentacji swoich dokonań

3. Pobyt w Sopocie związany z udziałem w organizowanym w dniach 23-25 czerwca spotkaniu Akademii EFC przy IV Europejskim Kongresie Finansowym

4. Rekomendacja Młodych podczas IV Europejskiego Kongresu Finansowego

5. Możliwość zdobycia wyróżnienia i nagród m.in.:

a) Stypendium umożliwiające studiowanie na Harvard Business School

b) Staże u Partnerów Kongresu

Wygraj miejsce w Akademii Europejskiego Kongresu Finansowego!

Wykonaj i wyślij case study!

Case Study

Właśnie dostałeś posadę w zagranicznym funduszu inwestycyjnym w dziale rynków Europy środkowo-wschodniej. Jako że dobrze znasz polski rynek, zlecono Ci zadanie zidentyfikowania celu inwestycyjnego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Fundusz chce zainwestować 20-40 mln złotych i preferuje udziały mniejszościowe w spółkach o dużym potencjale wzrostu. Fundusz prowadzi szeroko zdywersyfikowaną działalność, więc nie ma ograniczeń co do konkretnej branży.

W prezentacji będziesz musiał przedstawić potencjalny cel inwestycyjny i uzasadnić swój wybór biorąc pod uwagę:

Perspektywy gospodarcze dla polski, perspektywy dla danego sektora, otoczenie konkurencyjne,  kondycję, perspektywy rozwoju, dane finansowe oraz inne informacje dotyczące spółki które uznasz za ważne. Wszystko powinno być zapisane w formie przystępnej dla odbiorcy z jasnym uzasadnieniem merytorycznym dokonanego przez Ciebie wyboru.

Prezentacja nie powinna zawierać więcej niż 5 slajdów. Podaj również źródła z których korzystałeś.

Termin nadesłania prac upływa 30 maja o 24:00

Nadsyłajcie prace wraz z danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, telefon) na adres: robert.zabludowski@poland.cfasociety.org

Koło Naukowe Econometrics dołącza do programu "Wyzwalamy Energię"

Wyzwalamy Energię

Mamy przyjemność ogłosić, że dołączyliśmy do programu jednego z naszych partnerów, tj Energii – Wyzwalamy Energię.

WYZWALAMY ENERGIĘ                             

Program Wyzwalamy Energię powstał z myślą o studentach i absolwentach uczelni wyższych, którzy wiążą swoją przyszłość zawodową z branżą energetyczną. Celem programu jest przybliżenie uczestnikom możliwości rozwoju w branży zarówno w obszarach technicznych, jak i biznesowych, a także przekazywanie wiedzy na temat Odnawialnych Źródeł Energii i Smart grid.

Adresatami programu są studenci Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Poprzez szereg działań edukacyjnych, takich jak warsztaty czy spotkania ze specjalistami, studenci mają okazję pogłębić swoją wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności i kompetencje, zwiększając tym samym swoje szanse na rynku pracy. Jest to również okazja do poznania potrzeb i wymagań pracodawcy w trakcie organizowanych w programie dni kariery czy dzięki wycieczkom do obiektów firmy.

Motywem przewodnim Programu – ujętym w podtytule projektu poprzez motto „Przyszłość wymaga energii” –  są Odnawialne Źródła Energii i Smart Grid.

Program realizowany jest przez firmę ENERGA S.A. wraz ze spółkami partnerskimi: ENERGA Obrót i ENERGA Sprzedaż i Marketing, we współpracy z przedsiębiorstwami: W-TECH Sylwester Wróblewski i Led electronics.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie www.wyzwalamyenergie.pl oraz www.facebook.com/WyzwalamyEnergie

Wyzwalamy_energie_2013

10155267_1442035079368323_1113636834734742077_n

1891038_10201633029412010_433722137_n

Szkolenie: Przywództwo vs. Zarządzanie

Szanowni Państwo,

Koło Naukowe Econometrics Wydziału Zarządzania serdecznie zaprasza na szkolenie „Przywództwo vs. Zarządzanie”, które odbędzie się 5 kwietnia 2014 r. na Wydziale Zarządzania UG w Sopocie w godzinach 10:00-16:00.

Abraham Lincoln, Margaret Thatcher, Steve Jobs, Oprah Winfrey, Winston Churchill. Najwięksi przywódcy w historii, porywający za sobą miliony ludzi, często prowadzący milionowe biznesy lub całe państwa. Na ich sukces składa się kilka czynników. Jednym z nich jest posiadanie obok siebie odpowiednich ludzi, o których niestety bardzo często nikt nigdy nie słyszał; ludzi, którzy dbali o to aby wizje przekuwane były w plany i działania. Jedno jest pewne: żaden przywódca nigdy nie osiągnąłby sukcesu gdyby nie najlepsi na świecie menadżerowie i zarządzający, którzy potrafili to wszystko zorganizować.

PROGRAM SZKOLENIA (6 godzin): 10:00-12:00 MODUŁ I: Poprowadzi: Tomek Tryczyński # Jak stać się naturalnym przywódcą; # Jak zaszczepiać swoją wizję w sercach innych ludzi i sprawić, aby ci w nią uwierzyli; # Jak zbudować motywację wśród współpracowników oraz partnerów; # Jak wykorzystać męską energię w przewodzeniu. 12:00 – 12:30: PRZERWA: Networking 12:30 – 14:30

MODUŁ II: Poprowadzi: Katarzyna Andruszkiewicz # Jak stać się efektywnym menadżerem; # Jak delegować zadania tak aby inni wykonywali je z zaangażowaniem; # Praktyczne zastosowanie funkcji zarządzania w pracy menadżera: Planowanie – Organizowanie – Motywowanie – Kontrola; # Jak wykorzystać kobiecą energię w przewodzeniu.

14:30 – 14:45 PRZERWA 14:45 – 16:00

MODUŁ III: Poprowadzą: Katarzyna Andruszkiewicz i Tomek Tryczyński # Różnice między zarządzaniem a przywództwem; # Podsumowanie szkolenia; # Panel dyskusyjny; Termin: 5 kwietnia 2014r. Miejsce: Wydział Zarządzania UG, Sopot ul. Armii Krajowej 101

UWAGA! Po zakończeniu szkolenia przewidziane są certyfikaty uczestnictwa. Liczba miejsc jest ograniczona! Więcej informacji i zapisy poprzez maila: zapisy.kneconometrics@gmail.com

Szkolenie organizowane przy współpracy ze stugo.pl i Happy Change.

Serdecznie zapraszamy!

Z wyrazami szacunku,
KNECONOMETRICS

cdk

Zapraszamy na konferencję „Pracodawcy Trójmiasta”

Nasze koło naukowe ma zaszczyt zaprosić wszystkich na organizowaną przez nas konferencję „Pracodawcy Trójmiasta”. Odbędzie się ona 28 lutego 2014 roku o godzinie 9:00 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Celem spotkania jest podjęcie dyskusji nad problematyką samorozwoju studentów w okresie edukacji oraz zacieśnienie współpracy z pracodawcami województwa pomorskiego na Uniwersytecie Gdańskim.

W konferencji wezmą udział następujące firmy:
- Maklers.pl
- HappyChange
- OSTC
- ENERGA SA
- PwC.

Przyjdź i przekonaj się, że warto inwestować w swoją przyszłość.

Program konferencji:
9:00-9:30 – Otwarcie konferencji
9:30-10:00 – Możliwości na polu współpracy uczelni z biznesem – prof Mirosław Szreder
10:00-10:30 – Prezentacje pracodawców
10:30-11:00 – Przerwa
11:00-11:30 – Prezentacja ENERGA SA – Agnieszka Kamińska
11:30-12:00 – Prezentacja OSTC – Adam Drozdowski
12:00-12:30 – Prezentacja PwC – Andrzej Dziupiński
12:30-12:40 – Przerwa
12:40-13:30 – „Certyfikaty w branży finansowej” – Mariusz Śliwiński z Maklers.pl
13:30-14:30 – „Samorozwój podczas edukacji kluczem do sukcesu zawodowego” – Katarzyna Andruszkiewicz z Happy Change
14:30-14:35 – Podsumowanie i oficjalne zakończenie

logostrona

Nowa witryna internetowa

Mam zaszczyt wszem i wobec, publicznie i nareszcie oficjalnie ogłosić, że prace nad pierwszą wersją nowej strony internetowej Koła Naukowego Econometrics zostały w pełni zakończone i możecie już swobodnie i komfortowo podziwiać jej efekty. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do stworzenia tej witryny, to jest:

 • Adam Krajewski,

…długo, długo nic…

 • informatycy z WZR,
 • ludzie, którzy zredagowali podstrony o partnerach.